Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ULUSLAR ARASI AZİZ VINCENT DE PAUL CEMAATİ KONFEDERASYONU

Aziz Vincent de Paul cemaati konferanslardan oluşmaktadır. Konferanslar bu cemaatin temelidir.

Bir konferans öncelikle imanımızı derinleştirmeye ve umudumuzu güçlendirmeye yardım eden ve bizi Tanrı sevgisiyle birleştiren bir bağdır.

Dua etmek, Tanrı’nın sözleri üzerine düşünmek ve birbirlerini zenginleştirmek için şahsi hayat tecrübelerini paylaşmak için düzenli olarak bir araya gelen kişilerden meydana gelen bir gruptur.

Bu arkadaşlar arasında yaşanan şahsi bir paylaşımdır. Birbirimizi dinlemek , sorumluluk almak, umursamak ve destek olup kardeşçe sevgiyi yaşamak.

Toplantı başlarken Kutsal kitaptan bir bölüm okunur ve birlikte dua edilir. Herkes yardıma muhtaç kişilerle nasıl ilgilendiğini, neler yapılması gerektiğini birbirlerini cesaretlendirerek anlatır. Bu, karşımızdakilere Tanrı sevgisini gösterdiğimiz andır.

Bize ait olanı, acı içinde olan ve acil yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimizle paylaşmak için gerekli parayı Konferans üyeleri her toplantı sonunda aralarında bir şapka gezdirerek toplarlar. Toplantıya yine Tanrı’nın sözü paylaşılarak, Tanrı’dan içimizdeki sevgisini canlı tutmasını dileyerek son verilir. Artık sıkıntıda ve darda olan, yalnızlığı yaşayan kardeşlerimizi ziyaret zamanıdır.

Fakirlerin babası olan Aziz Vincent de Paul’den esinlenerek Rahibe Rosalie Rendu’nün yardımlarıyla bu cemaati 1833 yılında 20 yaşındayken Paris’te kuran başta Frederic Ozanam ve arkadaşları Allah’a inanmanın sadece sözler ile değil fakat gerçekleştirilecek iyi işlerle gösterilmesi gerektiğine inandılar. Kurucusu oldukları hareket kısa sürede önce Avrupa’nın büyük kesimine ve daha sonra 5 kıtaya yayıldı.

Türkiye’de ise İstanbul’da olmak üzere 8 tane konferans gönüllü olarak çalışmaktadırlar.

“ Bunun gibi, tek başına eylemsiz iman ölüdür “

Yakub'un Mektubu 2,17

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.