Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

LEKESİZ MERYEM’İN CEMİYETİ

TÜM DÜNYADA KATOLİK BİR HAREKET

www.mi-international.org

KİMLİK

Lekesiz Meryem’in Cemiyeti (M.I.), evrensel ve uluslararası bir topluluk olup, Birlik Kutsal Gök (Vatikan) tarafından kurulmuştur. Lekesiz Meryem’in Cemiyeti (M.I.), Maximillian Kolbe OFM Conv. tarafından 1917 yılında kurulmuştur, Katoliklere açıktır ve tüm insanları Meryem Ana ile güven dolu bir ilişki içinde, iyi işler yapmaları için cesaretlendirmeyi amaçlamaktadır. Lekesiz Meryem’in Cemiyeti (M.I.)’nin amacı tüm dünyayı Mesih İsa için, Tanrı’nın ve Kilise’nin Annesi Lekesiz Meryem ana aracılığıyla kazanmaktır.

AZ. MAXİMİLLİAN KOLBE

1894’te Polonya’da doğdu ve yaklaşık 10 yaşındayken bir görümde Meryem Ana’yı gördü. Meryem ana ona, şehitliği ve sağlığı simgeleyen, bir kırmızı ve bir de beyaz taç verdi. O, ilerdeki yaşamını önceden haber verecek şekilde ikisini de seçti. 1910 yılında Conventual Fransisken Tarikatı’na katıldı. 16 Ekim 1917’de Lekesiz Meryem’in Cemiyeti (M.I.)’i kurduğu Roma’ya eğitim için gönderildi. 1918’de rahip olarak atanan Peder Maximillian Polonya’ya döndü ve yorulmayan misyonerlik çalışmalarına başladı. Aylık bir dergi çıkarıyordu ve Lekesiz Meryem’e adanmış olan iki evanjelizasyon merkezi kurmuştu: Niepekalow, “Lekesiz Meryem’in Şehri’, Polonyada ve Mugenzai, Japonya’da, gelecekteki dünya çapındaki misyon merkezlerini öngörür gibi. Daha iyisi, Frerler, en modern teknikleri “dünyayı Lekesiz Meryem aracılığıyla Mesih’e kazanmak için” kullanıyorlar. Az. Maximillian, kısa dalga radyo frekansları kullandı ve hareketli resim stüdyosu kurmayı planladı. 1939’da II. Dünya Savaşı sırasında Niepokalanow yersiz yurtsuzları özellikle Yahudileri barındırmaya başladı. 1941’de Az. Maximillian Naziler tarafından tutuklanıp Auscwitz toplama kampına götürüldü. Orada kendi hayatını başka bir mahkum uğruna feda etti ve bir bunkerde yavaş yavaş açlıktan ölmeye mahkum edildi. 14 Ağustos 1941’de carbolic asit enjeksiyonu ile öldü. 10 Ekim 1982’de Papa II. Yuhanna Pavlus tarafından Aziz ve Sevgi şehidi olarak ilan edildi. Az. Maximillian Kolbe, gazetecilerin, ailelerin, mahkumların,yaşam öncüsü eylemcilerinin, kimyasal maddeye maruz kalanların, ve yeme sorunu yaşayanların koruyucu azizidir.

Az. Maximillian temel yıkan teolojisttir. II. Vatikan Konsili’nin Marian teolojisinin Lekesiz Meryem kavramını öngörmüş ve Tanrı’nın Planı’nda Meryem’in rolünü Kilise’nin daha iyi kavramasında yardımcı olmuştur. Onun Meryem’e dair düşünceleri günümüzde hem Papa II. Yuhanna Pavlus, hem de XVI. Benedict tarafından yankılandırılmaktadır.

MISYON

“Lekesiz Meryem’in Cemiyeti (M.I.), İsa’nın önünde evrensel aracımız (Mediatrix) Lekesiz Meryem ile bağlı yeni bir biçim altında Katolik yaşamına yeni bir bakış getirmektedir. “(Az. Maximillian Kolbe, KW 1220).

Lekesiz Meryem’in Cemiyeti (M.I.), üyelerini ruhsallıkta katolik eğitimi ve Az. Maximillian Kolbe’nin misyonu ile geliştirmeyi amaçlamaktadır. İsa’yı en kusursuz takip eden Rab’bin Annesi Meryem’e tamamen adanmışlıkla, onun kutsallığa evrensel çağrısına bireysel cevap verip İsa’nın cömert örencisi ve Meryem Ana’nın ellerinde İncil’e tanıklık verecek ve dünyayı ilk baştaki sevgiye dönüştürecek bir araca dönüşürüz.

Lekesiz Meryem’in Cemiyeti (M.I.)’nin Yasası

Lekesiz Meryem’in Cemiyeti (M.I.)’nin Az. Maximillan Kolbe tarafından hazırlanmış orijinal Yasası

I. Lekesiz Meryem’in Cemiyeti (M.I.)’nin Amacı

Günahkar olan tüm insanları Tanrı’ya döndürüp, Lekesiz Meryem’in aracılığı ve korumasıyla onların Aziz olmasını sağlamak.

II. Üyelik Koşulları

1. Bir kişinin kendisini tamamen Lekesiz Meryem’e adamak,  kendini onun ellerine yumuşak başlı ve cömert bir araç olarak özgürce bırakmak.

2. Mucizeli madalyonu takmak.

3. Yasal olarak kurulmuş kurulmuş merkeze kaydolmak.

III. Havariliğin anlamı:

1. Dua etmek, tövbe etmek, tanrı’ya günlük işlerini ve acılarını sunmak; mümkün olan her gün Lekesiz Meryem’e şu sözlerle yakarmak: “Ey günahsız olarak doğan Meryem, zorluklarda sende sığınak bulan bizler ve zorluklarda sende sığınak bulamayanlar için dua et.”

2. İnsanları kutsallaştırmak ya da tövbe amacıyla  tüm geçerli ve yasal ifadeleri kullanmak için, değişik durumları ya da yaşam koşullarını, hazır bulunma fırsatı olarak almak; Bu, her birinin sebat ve tutkusuna güvenmektir. Özellikle söylenmek istenen şudur: mucizeli madalyonun yayılması ve örneğe uygun olarak gerçekleştirilen havarilik, söz ve hareketin itici gücü. (KW 21)

GERİ DÖNENLER:

Ben ve Kocam, Meryem’e kendimizi sunduk ve kısa bir süre sonra Lekesiz Meryem’in Cemiyeti (M.I.)’i diğer ailelerle paylaşmaya başladık. Mahalli kilisemizde, bir m.I. aile toplantısı düzenledik, dua etmek, Kolbean ruhaniyetinin ailelere uyarlanması içinde Meryem’e adanmışlığı tartışmak üzere katıldık. Bu çok güzel bir sosyal olay olarak gerçekleşti. Evliliklerimiz ve ailelerimiz için çabalarımızın cesartlendirilmesi harika bir kutsama.

Mary, ABD

Hayatımı Meryem aracılığı ile İsa’ya vermek tüm yaşamım boyunca yapmışolduğum en iyişeydi. Hayatım boyunca yapmam gereken seçimlerde rehberliği ile bana yol gösterdi.

M.I. Young Adult, arjantin

Az . Maximillian, bir teleskop gibi Kutsal Anne’yi yakınıma getirdi ve Meryem Ana, büyüteç gibi İsa’yı daha açık görmemi sağladı. Sadece yolumu değil görüşümü de gerişletti. İsa’yı daha açık görünce, onu seviyor ve onu başkalarında sevebiliyorum.

Laura, İtalya

Kendimi Meryem’e adadıktan sonra hayatım kökten değişti. Dua yaşamım yeni bir boyut kazandı. Denenmelere karşı, daha önce olmadığı şekilde güç kazandım. Her gün kendimi Meryem aracılğıyla İsa’ya tekrar adıyorum.

ABD- bir mahkumun mektubundan

Lekesiz Meryem’in Cemiyeti (M.I.),’in misyonu, - Meryem aracılığıyla herkesi İsa’ya götürmek- günlük acılarımı taşımak ve sunmak için bana büyük bir amaç verdi.

Peter, Haçın Dibindeki Şövalye, Polonya

Gerçeğin görkemi ve Meryem’in güzelliği  ile ben daha gençken gözümü açtığı için M.I.’a teşekkür ederim. Bugünkü rahiplik vokasyonum için M.I. a teşekkür ederim.

Fr. Joseph, Brezilya

13 yaşında tövbe edip kiliseye girdiğimden beri çok mücadele yaşadım, fakat M.I beni hep evimde hissettirdi ve benimle aynı şeye inanan insanlarla çevrelenmiş olmanın kutsanmışlığını yaşattı.

M.I. Teen, Kore

LEKESİZ MERYEM’E TAMAMEN ADANMAK İÇİN M.I. DUASI

(Maximillian Kolbe tarafından düzenlenmiştir)

Ey Lekesiz Meryem!, Göğün ve Yerin Kraliçesi, günahkarların reddettiği, ssevgili Annemiz, Tanrı lütuf düzeninde sana güvenmeyi istedi. Ben (isim), pişman bir günahkar olarak kendimi senin ayaklarının dibine bırakıyorum, alçakgönüllülükle ve çaresizlikle sana yalvarıyorum, beni ve sahip olduklarımı, tamaen senin olarak ve sana aitmiş gibi al. Benden, bedenimin ve ruhumun tüm gücünden tüm yaşamımdan tüm yaşam ve ölümde sonsuzlukta, seni en hoşnut eden şeyi yap.

Seni hoşnut edecekse, bende hiç bir şey kalmaksızın “O senin başını ezecek” ve “yeryüzündeki tüm sapkınlıkları sadece sen yokedeceksin” diye sana verilen sözü yerine getirecek şekilde herşeyimi al. Pek çok farklı ve amaçsız ruhta senin şanının en yükseğe erişmesi için lütuf dolu lekesiz ellerinde beni en uygun araç haline getir ve bu en İsa’nın Kutsal Kalbi’nin Kutsal Krallığı’nı olabildiğince uzağa genişlemesine yardım edebilsin. Olduğun her yerde, tövbe lütfu ve kutsallığın yeşermesini sağladığın için, İsa’nın en Kutsal Kalbinden tüm lütuflar senin aracılığınla bize gelir.

V. Ey Kutsal Bakire, izin ver seni öveyim.

R. Düşmanlarına karşı bana güç ver.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.