Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

EVLİLİK MERASİMİ


Papaz/
  ........ ve ...... Allah'ın gerçek sevgisinin ve evlilik hayatının gayesini ve manasını bildiren sözleri dinlediniz. Şimdi eş olarak, birbirinize karşılıklı sğz veriniz:
(Nişanlılar her sorudan sonra "EVET" diye cevap verirler)

Papaz/
  ....... ve ....... Serbest iradenizle ve hiç kimsenin baskısı altında kalmadan, tamamen ve serbest olarak evlenmek istiyor musunuz?
N/  Evet.
Papaz/  Kuracağınız yuvada, karılık-kocalık, analık ve babalık sorumluluklarını kabul ediyor musunuz?
N/  Evet.

Papaz/
  Burada mevcut olan şahitler ve bütün cemaat huzurunda, özellikle, sevginizin kaynaği ve her zaman sizinle beraber olan Allah' in huzurunda, şimdi birbirinize söz veriniz.
(Nişanlılar birbirlerinin ellerini tutarlar)
Damat:  Ben ......., sen ........ 'yı eşim olarak kabul ediyorum. Bütün hayatım boyunca, seni seveceğime, sana hürmet edeceğime, zenginlikte ve fakirlikte, sağlikta ve hastalıkta, iyi ve kötü günlerde, sana sadık kalacağima sğz veriyorum.

Gelin:  Ben .........., sen ........ 'yı eşim olarak kabul ediyorum. Bütün hayatım boyunca, seni seveceğime, sana hürmet edeceğime, zenginlikte ve fakirlikte, sağlikta ve hastalıkta, iyi ve kötü günlerde, sana sadık kalacağima sğz veriyorum.

TAKDİS
Papaz/ Yüce Allah, şahitler ve cemaat huzurunda verdiğiniz sğzü takdis etsin (+), sizlere bütün hizmetlerini bağişlasın.


YÜZÜKLERİN TAKDİS EDİLMESİ

Papaz/ Merhametli ve herşeye kadir Allah, sen ki Mesih İsa sayesinde, bizimle kutsal bir birlik kurdun ve Ahit yaptın, lütfet, bu yüzükleri takdis et (+), ve onları parmaklarında taşiyan ....... ve ....... 'ın her zaman birbirlerine sadık kalmalarını sağla.

(Yeni evli çift yüzükleri takarken şunları söylerler)
Damat: .........., sevgimin ve sadakatimin simgesi olarak, bu yüzüğü sana takıyorum.
Gelin: .........., sevgimin ve sadakatimin simgesi olarak, bu yüzüğü sana takıyorum.

(Rahip merasimi şu sözlerle bitirir)
Papaz/ ........ ve ........ söz verdiğiniz gibi, birbirinizi seviniz ve daima mutluluk içinde yaşayınız.
Amin.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.